Platforma Aliexpress tampa vis labiau ir labiau žinoma ir generuoja miližiniškas apyvartas, bet vis dėlto kam gi priklauso ši kompanija? Viskas prasidėjo nuo vieno žmogaus Jack Ma, kuris šiuo metu yra turtingiausias Kinijos žmogus ir vertinamas tarp dvidešimt galingiausių pasaulio žmonių pagal Forbes.

Jo vardas Jack Ma

Jack Ma sunkiai baigė koledžą, kursas, kurį turėjo baigti per vinerius metus Jack’o buvo užbaigtas per ketverius metus. Po koledžo baigimo jaunuolis ieškojo darbo, bet visur kur nueidavo jam pasakydavo ne, dvidešimt keturi kandidatai darbinosi į naujai atsidariusį KFC jo mieste, dvidešimt trys buvo priimti išskyrus Jack Ma. Tačiau šis vyras nenuleido rankų ir nepasidavė. Jis dar prieš koledžą nuvažiuodavo septynesdešimt kilometrų dviračiu, kad pasimokinti anglų kalbos. Jack bandė stoti į Harvardo verslo mokyklą, bet jo aplikacija buvo atmesta.

Dvidešimt keturi kandidatai darbinosi į naujai atsidariusį KFC jo mieste, dvidešimt trys buvo priimti išskyrus Jack Ma.

Viskas prasidėjo tada, kada jis nuvyko į Jungtines Amerikos Valstijas ir jo draugas ten jį supažindino su internetu, jis bandė surasti informacijos apie Kiniją, tačiau nebuvo jokios informacijos apie šią šalį visame internete dar devynesdešimt ketvirtaisiais metais. Tuomet jis su draugu sukūrė prastai atrodantį puslapį, kuris pristatė Kiniją. Puslapį atidarė 9:40 ryte ir po trijų valandų jau pradėjo gauti laiškus iš investuotojų, kurie susidomėjo šiuo projektu. Kitas Aliexpress įkūrėjo Jack Ma projektas buvo domenų (internetinių puslapių registravimo paslaugų) projektas, kuris per tris metus uždirbo aštuonis šimtus tūkstančių dolerių. Jack Ma tuomet kūrė puslapius kitoms kinijos įmonėms, bet sugalvojo atsiskirti nuo viso kolektyvo ir veikti kitaip. Jis pastebėjo galimybę, kad internetinėje erdvėje nėra platformos, kuri leistų verslui pirkti ir siųstis prekes iš Kinijos ir sukūrė Alibaba, o po to, praeito dešimtečio pradžioje ir Taobao internetinę parduotuvę, kuri veikia panašiai kaip Aliexpress, bet skirta Kinijos rinkai.

Aliexpress atsiradimas

Aliexpress Alibaba grupeAliexpress atsirado 2010 metais, kurią įkūrė Jack Ma su visa Alibaba grupe. Jack Ma pagalvojo kad jeigu jau prekiauja didmena ir jungia verslus tarp vakarų ir rytų, tai kodėl gi nepadarius platformos tokios kaip Aliexpress, kur galėtų prekes pirkti ne tik įmonės, bet ir paprasti pirkėjai, tuomet šią idėją pavertė tikrove ir kuo toliau tuo labiau šypsosi fortūna, kuri yra ilgo darbo vaisius. Jack Ma yra pasakęs jeigu mes dirbsime aštuonias valandas per dieną, tai mūsų įmonė ir bus kaip dirbanti aštuonias valandas per dieną, jo įsitikinimu tik sunkiu ir ilgu darbu gali kažką pasiekti. Jack Ma istorija įkvėpė tūkstančius antreprenerių ir verslininkų, jis taip pat veda paskaitas ir dalinasi savo istorija tam, kad motyvuotų kitus. 2017 metais Jack Ma netgi buvo susitikęs su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu Donaldu Trump’u. Tai neeilinis žmogus su neeiline istorija, kaip ir jis pats taip ir jo projektas Aliexpress yra unikalus ir pridedantis didelę vertę tiek verslui tiek ir mums – pirkėjams.